Polskie konto bankowe dla spółki Ltd w Anglii

Czy można otworzyć polskie konto bankowe dla spółki Ltd w Anglii?

Tak. można wykorzystać polskie konto bankowe dla spółki Ltd w Anglii. Będąc rezydentem Polski cała procedura jest stosunkowo prosta i niedroga oraz pozostaje jednym z najbardziej oczywistych rozwiązań biorąc pod uwagę core biznesu, faktyczne miejsce przebywania czy łatwość w dostępie do środków. Brytyjska spółka Limited – polskie konto bankowe dla spółki Ltd pozostaje praktycznym rozwiązaniem.

Procedura otwarcia konta dla spółki Ltd

Większość banków posiada w ofercie taki punkt. Tendencja jest wręcz taka, że kolejne banki dla niektórych Klientów umożliwiają korzystanie z jednego rachunku w obrębie UE. Fakt ten sprawia, że jeśli tylko procedura rejestracji naszego podmiotu jest w dobrych rękach, wszystkie dokumenty będą nam dostarczone w oryginale- otwarcie konta bankowego to czysta formalność.

Niezbędne dokumenty do otwarcia konta bankowego w Polsce dla spółki zagranicznej

Większość banków wymaga tzw. apostille czyli uzyskanie pieczęci nadawanej przez brytyjski urząd, celem posługiwania się nimi w państwach, które są stroną konwencji haskiej z 1961r o zniesieniu wymogu legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych. Ponadto potrzebny będzie dowód osobisty, adres mailowy , by już po 24 godzinach po przesłaniu dokumentów do banku można wystawić pierwsze fv.

Ile się czeka na uzyskanie apostille?

Jednym z ważnych dokumentów dla podczas prowadzenia firmy w Anglii jest apostile. Procedura nadania apostille trwa zazwyczaj od 2- 4 tygodni zanim przyjdzie do Polski. Są oczywiście serwisy, które reklamują się jako ekspresowe. Za każdym razem jednak, jeśli dana firma chce zalegalizować dokument celem posługiwania się nimi w innym Państwie, musi w oryginale (nie mailowo) przedłożyć je w urzędzie brytyjskim.

Czy można otworzyć konto bankowe dla spółki Ltd w Polsce bez apostille?

Tak. Otwarcie konta bankowego w Polsce dla spółki Ltd bez apostille jest jak najbardziej możliwe, choć tylko niektóre banki dają taką możliwość. Z uwagi na dynamiczne zmiany w polityce bankowej, najlepiej w tym wypadku kontaktować się z osobami posiadającymi takie rozwiązania, bądź firmami, które budzą nasze zaufanie i pomogą nam w otwarciu takiego rachunku. Banki, których ofertę warto sprawdzić, jeśli zależy Wam na czasie to: Ing Bnp Paribas, Mbank. Prawdopodobnie wystarczą przysięgłe tłumaczenie dokumentów, The Companies Act 2006.

Może zainteresuje Cię również temat wirtualnego biura w UK.

Polskie konto bankowe dla spółki Ltd w Anglii
5 (100%) 8 l.opinii

Czy te informacje były pomocne?

Powiązane informacje